Devítkový měšec 2014 – 1.turnaj

devitka2014-1Ve čtvrtek 23.1.2014 začal na Kladně již třetí ročník „devítky“. Na centru V-bowling se využívají technické možnosti nové mazačky KUSTODIAN ION a na pořádané sérii se budou v průběhu roku nadstandardně střídat různé mazací modely (krátké, dlouhé a střední mazání).

Loňský ročník byl ukončen čistou Perfect Game a ve stejném duchu letošní ročník začínal. Hrálo se na krátkém mazání za účasti třiceti hráčů a padlo celkem 6 třístovek. Mezi těmi devítkový, byla však i jedna čistá Perfect Game v podání Michala Marvala. Na postup klesla bodová hranice dokonce pod 500 bodů, stačilo mít devítkový průměr 159.

Po kvalifikaci se tradičně trefoval měšec, ale nikdo jej netrefil. Obsah se pro příští turnaj přehupuje přes již atraktivní částku 5000 Kč. Následoval, semifinálový triple vyřazovák, který vystavil překvapivé STOP, pro Evžena Novotného. Samotné finále se poté odehrálo v režii Michala Marvala, ale zle mu na paty šlapala Pavlína Vlčková. Ta se umístila druhá před loňskou celoroční vítězkou Janou Skůrovou.
PS: Příští turnaj se hraje dne 20.2.2014 a hraje se na dlouhém mazání. Obsazovačka na tento turnaj je již otevřena na www.obsazovacky.cz, stačí kliknout zde.