Devítkový měšec 2014 – 10.turnaj

devitka2014-10Patnáct tisíc v měšci vyšponovalo letošní účast na říjnovém turnaji na rekordních 56 účastníků. To se odrazilo na postupové hranici mezi 30 nejlepších a na postup bylo zapotřebí 637 devítkových bodů.

 

Přestože byla postupová hranice hodně vysoko, nezapříčinila stopku pro žádného z favoritů a všichni z TOP 10 postoupili do semifinále. Po kvalifikaci se v mazací pauze trefoval měšec a tentokráte se výkonem 205 z kvalifikace povedla „trefa do černého“ Vladimíru Kruckému, který vyhrál 15 000 korun.

 

Samotný semifinálový „triple“ vyřazovák už favority potrápil. Z TOP 10 celoročního pořadí např. zastavil Václava Bergmana a Vladimíra Kruckého v cestě za dalšími body do žebříčku, přesto většina ostatních šla do finále. Turnaj nakonec nevyhrál nikdo z ostřílených kladenských vlčáků ale hráč, který již nemá šanci ovlivnit čelo celoročního pořadí. Tentokráte vítězí Martin Váňa před Janem Kolářem a Jaroslavem Větrovským. Další pořadí a umístění na čtvrtém a sedmém místě ve „Štastné sedmě“ bylo následující: Jaroslav Lorenc, Jaromír Malec, Michal Mužík, Jana Skůrová.

 

CELOROČNÍ HODNOCENÍ: Hrál se desátý turnaj a počtvrté se škrtalo. V čele na špici tabulky nedochází v žebříčku k žádné změně na 1. až 3. místě. Vede Jan Kolář s 415 body, druhé místo náleží Janě Skůrové s 359 body a třetí Milanu Rechtoríkovi s 316 body. Mílovými kroky se přiblížil Jaromír Malec a s 298 body má dobré vyhlídky zamíchat pořadím, poslední listopadový turnaj se hraje opět o dvojnásobné body. Kompletní žebříček celoročního pořadí je níže v příloze.

 

Celoroční pořadí.pdf