Devítkový měšec 2014 – 11.turnaj

devitka11Na centru Vbovling Kladno se hrál listopadový turnaj za účasti 30 hráčů. Byl to poslední turnaj z turnajové série a hrálo se o dvojnásobné body do celoročního pořadí. Ještě než se po kvalifikaci rozlosovaly vyřazovací „trojičky“ pro semifinále, trefoval se měšec. První účast na devítce a hned trefa do černého, taková je bilance Kateřiny Malcové. Spokojená výherkyně tudíž ani nelitovala, že její cesta turnajem záhy končila. Ve stejné části turnaje překvapivě končil svou cestu i „papá“ Jaromír Malec, který byl jedním ze žhavých favoritů o medaile v celoročním pořadí. Vypadl překvapivě též vítěz říjnového turnaje Martin Váňa. Překvapením nebyl konec, ve druhé fázi vyřazováků se loučili se soutěží Pavlína Vlčková a Václav Bergman. Finále poté přineslo napínavý závěr a konečné umístění na bedně přineslo nečekané rozuzlení v celoročním pořadí. Na listopadovém a dvojnásobně bodovaném turnaji zvítězil Vladimír Krucký před Ladislavem Švecem a Janou Skůrovou. Do Šťastné sedmy listopadového turnaje se vmáčkli Lucie Kubelková, Milan Čapek, Jan Kolář a Viktor Schön.

CELOROČNÍ POŘADÍ 
Třetí ročník devítky na Kladně přinesl třetí a opět nové jméno šampióna. O letošním vítězi nikdo nepochyboval, nemohl se již změnit. Zvítězil Jan Kolář st. S 415 body a dostatečným náskokem před ostatními. Zato na druhém místě došlo k možnosti a rozuzlení, které bylo téměř nepravděpodobné. Vladimír Krucký totiž musel jedině zvítězit na posledním turnaji a naopak Jana Skůrová se musela umístit až ob jednu pozici za ním, aby ještě nastala nějaká změna v celoročním hodnocení. Minimální šance a jedna ze stovky kombinací, se nakonec stala skutečností. Vladimír Krucký s 366 body předstihl o dva body v žebříčku Janu Skůrovou a vybojoval stříbrnou pozici v celoročním pořadí. Letošního ročníku se účastnilo celkem 109 hráčů, kompletní žebříček naleznete níže v příloze.

Celoroční pořadí.pdf

PS: Závěrečný před Vánoční speciál, na kterém se budou rozdávat oceněným ceny za celoroční pořadí se hraje 10.12.2014. Obsazovačka je již otevřena zde.