Devítkový měšec 2014 – 5.turnaj

devitka2014-5Pátý turnaj díky obsahu měšce s předpokládanou částkou 8500 korun, převrátil běžný chod letošní série na ruby. Hráčská účast se letos poprvé vyšplhala přes 40 účastníků a startovní pole bylo nabité zvučnými jmény, mezi kterými nechyběl ani čerstvý „devítkový Mistr ČR“ Jaroslav Lorenc. O postup z kvalifikace mezi 30 semifinalistů se tentokráte opravdu muselo bojovat. Na postup bylo zapotřebí 622 bodů.

Po kvalifikaci se trefoval měšec, ale i napopáté letos odolal. Na šestém turnaji se tak v červnu bude trefovat částka kolem 10 000 korun. Následný semifinálový „triple“ vyřazovák, přinesl tradiční oběti z řad favoritů. Nejprve v prvém kole vystavil překvapivé STOP nejprve pro Dášu Flegelovou a Pavlínu Vlčkovou, poté v další části i pro Daniela Sedláčka a Janu Skůrovou. Samotné finále ovládli „hosté“ Jaroslav Lorenc (1. místo) a Michal Mužík (2. místo), kterým výborně sekundoval Jaromír Malec (3. místo).

Po pátém turnaji mají na čele žebříčku shodně 233 bodů Vladimír Krucký a Jana Skůrová a třetí pozici si upevnil Jan Kolář, který se také již přehoupl přes 200 bodů. Na první dva v celoročním pořadí ztrácí pouhých 5 bodů.

Celoroční pořadí.pdf

PS: Příští turnaj se hraje ve čtvrtek dne 19.6.2014 opět na „house“ mazání. Obsazovačka na tento turnaj je již otevřena na www.obsazovacky.cz.