Patriot – 1.turnaj

patriot1Zbrusu nová turnajová série pod názvem PATRIOT začala na centru V-bowling na Kladně. Přestože je turnaj v kategorii „B“, budou se využívat technické možnosti centra V-bowling a nové mazačky KUSTODIAN ION.

 

V průběhu roku se tak budou postupně střídat každý měsíc mazací modely s rozlišením: krátké, dlouhé a střední mazání.

Turnaj se hned na začátku těšil dobré účasti a v startovním poli bylo 43 účastníků, z kterých rovná třicítka nejlepších postupovala. Finálová část vyvolala na některých tvářích zpočátku rozpaky, co se týče hodnocení, ale po zapsání prvních výsledků bylo vše jasné. Turnaj se totiž odlišuje od bežných systémů hodnocení a vítězem turnaje se stává hráč s nejmenším počtem tzv. pozičních bodů viz. propozice.
Na prvém turnaji vítězí po vyrovnaných třech finálových hrách Daniel Sedláček před Borisem Guičem a Janem Kolářem. Dále se hodnotila „Šťastná sedma“ (hráči umístění na 4. až 7. místě) a vyhodnocen byl i nejlepší hráč kategorie Amatér a Standard. Dle umístění se přidělovaly první body do celoročního hodnocení a zde je žebříček po prvém turnaji.
Únorový Patriot se hraje v únoru dne 6.2.2014. Aktuální obsazovačku a volná místa naleznete zde. Pro hráče, kteří by si rádi zapojili do turnajové série a nevejdou se do vypsaných hracích rund, je připravena možnost kvalifikační předehrávky v týdnu, před oficiálním hracím dnem. Stačí zavolat organizátorovi a termín předehrávky si domluvit.