Patriot 2015 – 1.turnaj

patriot2015_1Druhý ročník turnajové série PATRIOT, kde si hráči mohou vyzkoušet během roku různé mazací modely (krátké, dlouhé, střední, house) odstartovala na Kladně zbytečně tím nejtěžším co má ve svém repertoáru (krátké-mastné) zdejší mazačka KUSTODIAN ION. Turnaj proběhl za velmi dobré účasti a ve startovním poli bylo 38 účastníků ze 40 možných. Zvýšený zájem možná přinesl posunutý začátek hracích rund, které startují až v 18.45 a 20.00 hod.

Kvalifikaci čtyř her rozehrál nejlépe Pavel Vacek následován Alešem Drábkem a Janem Kolářem, posledním postupujícím hráčem na třicátém místě v kvalifikaci byla Jana Kubíčková s průměrem 149. Po kvalifikaci, se nově losovaly tři účastnické ceny (vouchery V-bowling na konzumaci v hodnotě 150 Kč) a štěstí se usmálo na Zdendu Máru, Stanislava Nejezchlebu a již zmiňovanou Janu Kubíčkovou (foto 3).

O vítězi turnaje stejně jako loni rozhodují poziční body za umístění v jednotlivých částech turnaje a k překvapení všech dotáhl Pavel Vacek svou exhibici s průměrem 230 až do konce. S přehledem zvítězil s pouhými sedmi pozičními body, na druhém místě s 21 pozičními body se umístil Jan Kolář ml. před Vladimírem Kruckým, který měl 21 poz. bodů (foto 1). Dále se umístili v pořadí a „štastné sedmě“: Jan Kolář, Jaromír Malec, Ladislav Švec, Pavlína Vlčková (foto 2). Podrobné výsledky s pozičními body jsou v příloze.

Výsledky turnaje.pdf

Dle umístění se přidělovaly první body do celoročního hodnocení a zde je  žebříček s vybojovanými body po prvém turnaji.

Celoroční pořadí.pdf

Únorový Patriot se hraje na dlouhém mazacím modelu dne 19.2.2015, aktuální obsazovačku a volná místa naleznete zde.