Patriot – 6.turnaj

patriot6
Šestý turnaj ze série PATRIOT na centru V-bowling Kladno, se odehrál za účasti 26 hráčů, a hrálo se o dvojnásobné body do celoročního pořadí. Do pozičního finále postupovalo 25 nejlepších, a přestože na turnaj přijelo několik velmi šikovných mladíků, turnaj nečekaně vyhrál hráč seniorské kategorie.
V čele kvalifikace byla očekávaná hráčská jména jako Lorenc, Sedláček, Guič a tito hráči si vytvořili dobrou výchozí pozici pro finále, ale nezúročili ji. Ruku v ruce s kvalifikací ve finále úřadovalo poziční umístění a tím prošel nejlépe Jiří Květoň. Ve finálových hrách se umístil postupně 1,2, 5 a po přičtení dvou pozičních bodů z kvalifikace měl na svém kontě vítězství s deseti pozičními body, což je rekord letošního ročníku. Většinou mají vítězové na svém kontě kolem body v rozmezí 13 až 16 bodů. Další místa na bedně vybojovali Zdeněk Mára a Lumír Hřebík. Další v pořadí se do „Šťastné sedmy“ vpasovali Stanislav Nejezchleba, Jan Kolář st., Jaroslav Lorenc a Pavlína Vlčková. Podrobné výsledky včetně pozičních bodů jsou zde.

Hrálo se o dvojnásobné body a to přineslo změny v žebříčku celoročního pořadí, změnila se první tři jména na špici pořadí a další čtyři nové tváře se objevují v TOP 10. Nově je na špici Pavlína Vlčková s 282 body před Lumírem Hřebíkem (267b) a Janem Kolářem (255b). Nové jména hráčů v TOP 10 jsou: Zdeněk Mára, Jiří Květoň, Pavel Vacek, Stanislav Nejezchleba, zmizeli: Jiří Beran, Vlastimír Talaš, Bohuslav Ondráček a Lukáš Drábek.

Celoroční pořadí.pdf

Na konci roku se na prosincovém turnaji losuje bonusovka 5000 Kč, do které jsou zařazeni všichni hráči, kteří mají na svém kontě min. 6 účastí v letošní sérii a zde je prvních pět adeptů, kteří jsou již v osudí: Vlčková, Sedláček, Mára, Květoň, Ondráček.

PS: Červencový Patriot se hraje dne 10.7.2014 a aktuální obsazovačku a volná místa naleznete zde.